понеділок, 12 жовтня 2020 р.

Перелітні птахи України

 

12 жовтня - Всесвітній день перелітних птахів.

Осінь – час, коли перелітні птахи відправляються в далекий і важкий шлях, долаючи тисячі кілометрів від тих місць, де вони з’явилися на світ. Ось кілька цікавих фактів про такі подорожі.

Багато птахів, наприклад, такі як журавлі і гуси, летять зграями у вигляді клину. А чому саме так? Справа в тому, що птах який летить попереду створює повітряний потік і цим полегшує політ тим, хто летить слідом. Відповідно, найбільше навантаження випадає на вожака зграї, що летить попереду. Кут такого клину  становить 55 градусів.

Як птахи орієнтуються в шляху? Потрібно визнати, що точної відповіді на це питання поки немає. Вважалося, що молоде покоління дізнається маршрут в той час, коли здійснює переліт з більш досвідченими птахами. Припущення виявилося невірним. Проводилися експерименти, коли молодих птахів вивозили за сотні кілометрів від рідних гнізд, а коли відпускали, то вони безпомилково летіли до місця зимовища інших родичів. Є припущення, що птахи відчувають магнітне поле землі, тому  не збиваються з курсу навіть в умовах обмеженої видимості.

Протяжність денного перельоту у птахів різних видів неоднакова. Качки здатні подолати 150-200 кілометрів, а ось вальдшнепи – до 500. Швидкість у птахів також розрізняється. Наприклад, перепели летять зі швидкістю близько 40 км/год, а ось чорні стрижі – близько 150.

Дізнатися більше про перелітних птахів ви зможете переглянувши відеоролик.



Немає коментарів:

Дописати коментар