Чи знаєте ви, що в давнину ґудзики використовували виключно як прикраси, а не для застібання? Були часи, коли ґудзиками могли користуватися заможні громадяни і за ціною вони були прирівняні до дорогоцінного каміння. А для застібання використовувалися зав’язки, шнурівки, вироби з рослин і кісток тварин, в якості шпильок. Сьогодні наше життя таке галасливе, швидке та несамовите, що ми просто не маємо часу замислитись про такі дрібниці, як маленький ґудзик. Про нього ми згадуємо найчастіше тоді, коли він відривається і губиться. Добре, якщо його вдається підловити за тоненьку ниточку і заховати до кишені. А буває й так, що гарні ґудзики хтось знаходить і залишає собі «на щастя», або й збирає цілу колекцію. У світі існує безліч музеїв, які зберігають історію і різноманітне надбання людства. Серед них – із десяток музеїв ґудзиків. В Україні також є єдиний такий музей. Знаходиться він в Олександрії. Облаштувала збірню талановита жителька міста, художниця Ірина Кваша у колишньому приміщенні ґудзикової фабрики. Чому ми згадали про ґудзики? Бо в третій декаді жовтня щорічно проводиться День перерахунку ґудзиків на одязі або День ґудзика. Тож, перевірте свій одяг – чи не згубили ви десь цю застібку. А ще пропонуємо поповнити свою колекцію «літературними» ґудзиками.
четвер, 21 жовтня 2021 р.
«Ґудзик», Ірен Роздобудько:
Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. Через декілька років ми знову бачимо Дениса, але тепер він – успішний керівник рекламної компанії. Проте минуле кохання знову увірвалося в його життя, і все летить шкереберть. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком.
«Ґудзик -2», Ірен Роздобудько:
В цій книжці – продовження найпопулярнішого твору авторки. Колись головний герой втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву. Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом. Десять років по тому…
Книги будуть цікавими як підліткам, так і дорослим.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар